tel. 883 256 380

Jakiej mocy potrzebuje mój dom / firma

Razem z Pramac zapewniamy najlepsze możliwości rezerwowego zasilania Twojego domu. Dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie zapewni Ci spokój i zagwarantuje bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich.

 

awaryjne zasilanie domu jednorodzinnegoZarządzane zasilanie domu Dom ze zbalansowanym poborem mocy.
Zyskaj dostęp do zasilania całego domu dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią. Jest mało prawdopodobne, że włączasz wszystkie dostępne urządzenia w jednym czasie – mniejszy generator w połączeniu z przełącznikiem Powermanagement firmy Pramac zapewnia pokrycie całego domu za pośrednictwem zarządzanego rozwiązania zasilania.
awaryjne zasilanie domuCały dom Zasilanie całego domu
Zawsze wtedy gdy planujesz zasilać dom w całości. Pramac dostarcza rozwiązania zapewniające pełne pokrycie zapotrzebowania na moc w Twoim domu. Nie ma potrzeby zarządzania poborem mocy i przełączania poszczególnych odbiorników. Kiedy sieć energetyczna zawodzi cały dom staje na nogi – bez względu na moc obwodów.

 

Niezawodne agregaty prądotwórcze na gaz

ZADZWOŃ! tel. 883 256 380

Poniżej przedstawiliśmy przykładowe moce urządzeń domowych

Typ urządzenia moc
Bojler – terma 1,5 – 2,5 kW
Lodówka 0,5 – 1,0 kW
Czajnik elektryczny 1,5 – 2,5 kW
Piekarnik 2,0 kW
Zmywarka 1,0 – 1,5 kW
Pralka 1,5 – 2,5kW
Hydrofor 0,8 – 1,5 kW
Kuchnia indukcyjna 2,0 – 7,0 kW
Oświetlenie 0,1 – 0,5 kW
Sprzęt RTV 0,1 – 1,0 kW
Grzejnik elektryczny 1,5 – 2,5 kW

Szacując moc zasilania awaryjnego należy zsumować maksymalną moc wszystkich urządzeń, które muszą pracować jednocześnie w czasie awarii prądu. Pamiętajmy, że odcięcie zasilania z sieci to stan awaryjny pracy i nawet po powrocie zasilania z agregatu prądotwórczego musimy pamiętać o tym by nie włączać wszystkich odbiorników w jednym czasie.

Standardowa moc przyłączeniowa instalacji domowej to 11kW. Przy pracy awaryjnej do zachowania podstawowej funkcjonalności domu wystarczy już moc ok 2kw. Taka moc wystarczy do pracy podstawowych urządzeń domowych takich jak, oświetlenie, lodówka, zasilanie pieca CO, bram, monitoringu, komputera itp.

Wszystko co potrzebujemy zasilać dodatkowo należy praktycznie doliczyć do wspomnianych wcześniej 2kW. Tak oszacowane zapotrzebowanie na moc należy skonfrontować z dostępnymi mocami agregatów prądotwórczych.

KLIKNIJ I ZADZWOŃ! stat4u