tel. 730 200 070

Praca agregatu prądotwórczego z automatyką SZR

CEM7 / CEM7G
Podstawowy sterownik generatora.
Sterowniki CEM7 i CEM7G służa do zarządzania silnikiem i jakością produkowanego prądu. Wszystkie infrmacje o generatorze są wyświetlane w jednym z wybranych językjów przy użyciu 4-liniowego wyświetlacza. Sterowniki posiadają możliwość komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi, co znacznie powiększa funkcjonalność systemu.

CEC7
Sterownik SZR sieć-agregat
Sterownik CEC7 służy do obsługi systemu samoczynnego załączania rezerwy (w skrócie SZR). Kontrolej monitoruje parametry i jakość sieci eelektrycznej podstawowej. W przypadku jej zaniku lub znacznego spadku wartości napięć sterownik wysyła sygnał do startu agregatu prądotwórczego. Dodatkowo kontroler ten zarządza stanem załączenia przełącznik lub styczników załączającyh odbiornik na sieć lub agregat. Jednostka ta pozwala na podgląd statusu sieci i generatora a także na zmianę kluczowych parametrów układu.
Sterownik CEC7 może współpracować z dowolnymi sterownikami agregatów prądotwórczych innych producentów. Podobnie jak CEM7 posiada 4-linijkowy graficzny wyświetlacz wraz z możliwością zmiany języka.

CEA7 / CEA7G
Sterownik do zarządzania agregatem prądotwórczym raz przełącznikiem SZR.
Kontrolery te zarządzają jednocześnie agregatem prądotwóorczym oraz jego parametrami oraz sterowaniem stycznikami lub przełącznikiem sieć – agregat. Urządzenie stale monitoruje jakość sieci energetycznej oraz w razie potrzeby uruchamia i nadzoruje pracę zespołu prądotwórczego. Wszystke potrzebne dane są wyświetlane na 4-linijkowych wyświetlaczu w jednym z ustawionych języków. Istnieje także możliwość komunikacji z urządzeniami/sterownikami zewnętrznymi.

Rys. Sterownik agregatu prądotwórczego Himoinsa zainstalowany na wspólnej ramie agregatu otwartego

Jak układ SZR pracujący w pełnej automatyce?

Prześledźmy co się dzieje, gdy mamy awarię prądu, a nasza instalacja jest podłączona do systemu automatyki SZR.
1. Sieć energetyki zawodowej przerywa dostawę prądu na skutek awarii lub planowanego wyłączenia
2. Automatyka SZR natychmiast wykrywa utratę zasilania podstawowego.
3. Agregat prądotwórczy zostaje uruchomiony automatycznie. Po krótkiej chwili stabilizacji jest gotowy do zasilania domu.
4. Automatyka generatora przełącza zasilanie instalacji odbiorczej z sieci energetycznej na agregat prądotwórczy. Od tej chwili odbiorca jest zasilany z agregatu prądotwórczego.

Po powrocie zasilania z sieci następuje cykl odwrotny – powrót do zasilania podstawowego:
1. Sieć energetyki załącza zasilanie. Agregat prądotwórczy sprawdza przez 1 minutę, czy nie jest to załączenie próbne, krótkotrwałe.
2. Automatyka agregatu przełącza sieć odbiorczą na zasilanie z sieci energetycznej.
3. Agregat pracuje jeszcze przez około 2 minuty w trybie bez obciążenia. W tym czasie jest wychładzany silnik i prądnica generatora.
4. Agregat zatrzymuje się i przechodzi w tryb czuwania.

Cały cykl jest całkowicie bezobsługowy i nie wymaga naszej ingerencji i nadzoru.

rys. Schemat instalacji z zastosowaniem automatyki Samoczynnego Załączania Rezerwy SZR oraz agregatu prądotwórczego

 

Niezawodne agregaty prądotwórcze

ZADZWOŃ! tel. 730 200 070

 

W naszej ofercie agregaty prądotwórcze:
Call Now ButtonKLIKNIJ I ZADZWOŃ! stat4u